Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Veřejný informační portál Střední Školy v Odrách je vytvořen s respektem k pravidlům přístupnosti a bezbariérovosti tak, aby splňoval všechny zásady přístupnosti dle směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru platných legislativních norem a technologických standardů. Splňuje tak zákon č. 99/2019 Sb. ze dne 20. března 2019
o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením.

Dle § 8 zákona o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů 365/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů provozovatel uvádí následující:

  • Střední Škola Odry spravuje jediné webové stránky, a to: http://ssodry.cz
  • Tyto webové stránky splňují požadavky přístupnosti ze stolních počítačů a z mobilních zařízení podle, neboť šablona těchto webových stránek je plně responzivní, tzn. stránky umožňují pohodlné prohlížení internetových stránek, díky přizpůsobivosti vůči velikosti displeje. Prvky na responzivním webu se přeskupí tak, aby byl web snadno čitelný a plně funkční. Responzivní design umožňuje práci na mobilních zařízeních s operačními systémy Android, iOs i Microsoft. Veškerý obsah stránek splňuje požadavky na vnímatelnost, srozumitelnost a stabilitu pro jejich návštěvníky, zejména pro osoby se zdravotním postižením. Přístupnost internetových stránek ze stolních počítačů i z mobilních zařízení je podložena splněním harmonizující normy Evropské unie a splňují v rozsahu § 4 až 6 příslušný zákon.Velikosti písma jsou uvedeny v relativních jednotkách a je možné je dle potřeby zvětšit uživatelským nastavením. Obsah portálu je dostupný ve většině dostupných internetových prohlížečů. V případě prohlížečů starších verzí (např. Microsoft Internet Explorer 6) jsou povoleny drobné odchylky v zobrazení poskytovaného obsahu, ale obsah je uživateli plně přístupný. Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s využitím stylového předpisu CSS a některé prvky pro zvýšení uživatelského komfortu využívají JavaScript a s ním populární open-source knihovnu jQuery.
  • Pokud návštěvník těchto webových stránek zaznamená bariéru či neshodu s podmínkami k přístupnosti, může toto oznámit sekretariátu na tel. č. +420 556 730 171, nebo popsat problém a zaslat je na: info@ssodry.cz
  • V případě, že po tomto oznámení provozovatel webových stránek nezjedná nápravu, může se dotyčná osoba obrátit na ředitelku školy.

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU