Rodilí mluvčí do škol

  • Díky projektu Moravskoslezského kraje působí na naší škole rodilí mluvčí anglického jazyka, kteří pomáhají žákům zlepšovat jejich komunikační dovednosti.
  • Učení se cizímu jazyku je nejen klíčem k získání pracovního místa v jiné zemi, ale také prostředkem sblížení se s tamní kulturou a lidmi. Znalost
    cizího jazyka je nejlepší prostředek a nástroj pro rozšiřování interkulturních a evropských kompetencí.
  • Zvyšování jazykových a interkulturních kompetencí žáků vede k aktivnímu využívání znalostí cizích jazyků nejen ve škole, ale také mimo výuku, při profesní přípravě a uplatnění na pracovním trhu a v osobním životě.

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU