V úterý 7. května se žáci tříd AC3, C2, A1 ve Vítkově měli možnost zúčastnit výchovného bubenického koncertu Jumping Drums. Tato nevšední událost se odehrála v KD Vítkov, kde se setkali s profesionálními bubeníky a dozvěděli se spoustu zajímavostí o historii bubnů, bubenických dovednostech a různých typech bubnů.

Bubeníci Jumping Drums ukázali žákům základní techniky hry na bubny, různé údery a rytmické vzory. Na koncertu byly představeny různé typy bubnů, jako jsou bonga, konga, djembé, taiko a mnoho dalších. Každý z těchto nástrojů má svou specifickou zvukovou charakteristiku a používá se v různých hudebních žánrech.

Žáci byli nadšeni možností seznámit se s těmito nástroji a vyzkoušet si jejich hru. Koncert Jumping Drums byl nejen zábavný, ale také vzdělávací a inspirující. Doufáme, že se žáci budou nadále zajímat o hudbu a možná se i sami stanou v budoucnu bubeníky.

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU