Téměř symbolicky se dnes 1. září konalo v Bílovci slavnostní otevření zbrusu nového kadeřnictví. Hosty této slavnostní chvíle byli i náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Stanislav Folwarczný, vedoucího odboru investic MSK pana Libor Vajda, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec pan Pavel Mrva, starosta Oder pan Libor Helis a další.

Otevření nového kadeřnictví není jen zprávou pro místní komunitu, ale také důkazem spolupráce mezi školou a Moravskoslezským krajem, který tuto iniciativu podpořil.

Kadeřníků na naší škole přibývá, a bylo potřeba vybudovat nové pracoviště odborného výcviku, které zároveň rozšíří naší spádovou oblast. Nové kadeřnictví je vybaveno nejmodernějším vybavením a bude nabízet širokou škálu služeb od střihů a úprav vlasů po barvení a styling.

Slavnostní otevření nebylo jen formální akcí, ale skutečným svátkem pro všechny zúčastněné. Hosté si mohli vychutnat skvělé občerstvení, o které se postaral náš kuchařský mistr pan Matysek , poslechnout si hudební doprovod dalšího člena našeho sboru pana Suchánka, který zahrál na saxofon, a poslechnout si inspirující projevy nejen paní ředitelky Jany Kellnerové, ale i pana náměstka Folwarczného a pana ředitele Mrvy které zdůraznily význam spolupráce mezi školou, obcí a regionální správou.

Jedním z hlavních cílů nového kadeřnictví je nejen poskytovat kvalitní služby, ale také vytvořit prostor pro vzdělání a rozvoj budoucích kadeřníků. Šikovní studenti budou mít možnost získat praxi a zlepšit své dovednosti, což jim otevře dveře k úspěšné kariéře v této oblasti.

Celá komunita v Bílovci a okolí se může těšit na novou možnost péče o své vlasy a zároveň podporovat mladé talenty ve svém regionu. Novému kadeřnictví přejeme mnoho spokojených zákazníků a úspěšnou budoucnost. Je to skvělý příklad toho, čeho může být dosaženo, když se lidé spojí a pracují společně na společném cíli.

foto v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU