Dne 8. 12. 2021 proběhla v dopoledních hodinách každoroční soutěž v anglickém jazyce. Na soutěž se přihlásilo 18 soutěžících, ale vzhledem k bezpečnostním opatřením kvůli covidové situaci se nakonec zúčastnilo 9 studentů. V porotě zasedly učitelky anglického jazyka Dagmar Hálová a Šárka Rozkopalová, dvojici doplnil pan Omar Nasser Miludi, který s naší školou spolupracuje v rámci projektu Rodilí mluvčí do škol.

Studenti předvedli své dovednosti nejprve v poslechové části, po které následoval popis obrázku a na závěr rozhovor s rodilým mluvčím na obecná témata. Soutěž proběhla hladce, účastníci se velmi snažili zaujmout porotu šíří slovní zásoby, gramatických struktur, názory a pocity k hlavnímu tématu – blížících se Vánoc. Po hlavní soutěži porota vyhodnotila všechny 3 dovednosti u každého ze soutěžících a bez problémů se shodla na určení 3 nejlepších. Na závěr soutěže pan Nasser Miludi vyhlásil výsledky, rozdal diplomy a drobné ceny a zhodnotil úroveň soutěžících.

Na stupních vítězů se umístili:

  1. Moučková Alexandra
  2. Bajgarová Karolína
  3. Juříček Filip

fotky v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU