Soutěž Mladý módní tvůrce ČR byla původně určena pro žáky oděvních a textilních středních škol ČR. Tato soutěž se konala nejprve v Liberci, Praze a Pardubicích. Od roku 1998 se soutěž Mladý módní tvůrce pořádá v Jihlavě. V roce 2009 byly mezi soutěžní obory MMT ČR zařazeny soutěže kadeřnické a kosmetické tvorby. Naší soutěže se účastní i žáci ze zahraničí – Slovenska, Německa, Rakouska. Celá soutěž MMT ČR se pořádá za podpory MŠMT a sponzorů.

Je čtvrtek 24. 11. 2022 tři hodiny ráno a my se scházíme v oderském kadeřnictví, abychom se připravily na cestu do Jihlavy, kde dnes proběhne soutěž Mladý módní tvůrce.

Jedeme dvě soutěžní družstva. Za Kopřivnici  budou s tématem Dancestyling Hair soutěžit kadeřnice Eliška Melicharová ze třídy K2A a modelka Natálie Richterová ze třídy K1A pod vedením paní Blanky Tillové. Za Odry s tématem Bláznivé romantické vlny mladé rebelky kadeřnice Valerie Vrečková  z třídy K2A a modelka Natálie Studená z třídy K1B pod vedením paní Jany Kozákové. Děvčata se na soutěž poctivě připravovala více než měsíc a účes trénovala každý den, kdy byly na praxi, aby si postup zautomatizovaly a vše bylo dokonalé.

Dlouhý den jsme zahájily brzkou snídaní, základní  předpřípravou účesu a líčením, které se v naší kategorii neprovádí na místě, ale modelka už je namalovaná. Natálii líčila Daniela Ferencová z K3B.

Po čtvrté hodině nás vyzvedl pan Karel Král a vyrazili jsme na dlouhou cestu, při níž jsme si sice neužili moc pohodlí, protože jsme všude kolem sebe měli kufry s vybavením a kostýmy, ale atmosféra byla příjemná, a tak nám cesta relativně rychle uběhla.

Do Jihlavy jsme dorazili kolem sedmé hodiny a v pohodě jsme stihli registraci, která byla o půl osmé. Od té doby už jsme nesměli opustit budovu, kde soutěž probíhala. Dopoledne před zahájením naší soutěžní kategorie a při nástupu k pracovním místům jsme byly lehce nervózní, ale když odstartoval časový limit a my začaly pracovat, byla nervozita ta tam a my zúročily hodiny poctivého trénování. V kategorii Bláznivé romantické vlny mladé rebelky soutěžilo 13 družstev a na vytvoření účesu jsme měli 90 minut. S tématem Dancestyling Hair soutěžilo 17 týmů v časovém limitu 60 minut.

Porota hodnotila naši práci jak v průběhu samotné soutěže, tak i předvedení v rámci velké přehlídky. Na vyhlášení výsledků jsme si musely počkat až do 16 hodin. Po vyhlášení třetího a druhého místa jsme si už začaly pomalu a trochu smutně balit kufry, protože jsme ani nedoufaly, že bychom mohly vyhrát. O to větší bylo naše překvapení a radost, když jsme uslyšely naše jména – Valerie Vrečková a Natálie Studená. V první chvíli jsme tomu ani nemohly uvěřit. V té euforii jsme zapomněly i na hrozný hlad, který už jsme začínaly pociťovat. Naštěstí jsme se cestou domů stavili na Rohlence v mekáči a dali si zaslouženou odměnu. Domů jsme dorazily kolem deváté večer a i když radost z výhry byla velká, únava z náročného dne byla ještě větší a my padly do postele jako špalky do vody a nechaly si zdát o neuvěřitelném dni, který jsme dnes prožily.

fotky v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU