FOTKY V GALERII – Kadeřníci a maséři ve Vídni Erasmus+

Očekávání, těšení, trochu nervozity a zima byly převažující pocity skupinky pěti kadeřníků, pěti masérů a paní učitelky Tymrákové, když v neděli 13. března od sedmi ráno čekali skoro hodinu na autobus maďarské dopravní společnosti. Před osmou se dostavila dodávka s létající želvou ve znaku, a tak jsme mohli vyrazit vstříc novým zážitkům a pracovním zkušenostem.

Den první – ne 13. 3. 2022

Cesta za pěkného počasí ubíhala rychle, dokonce jsme stihli udělat i online registraci v němčině k povinnému testování na covid. Ubytovna je starší činžák, máme k dispozici tři pěkně zařízené apartmány. Po zabydlení nás vyzvedla pracovnice ze společnosti AusTraining, doprovodila nás na testy a ukázala cestu do centra města, které jsme si prošli za krásného podvečera.

Den druhý – po 14. 3. 2022

Celé dopoledne jsme čekali na výsledky testů. Někteří je dostali už brzy nad ránem, jiní až kolem poledne. Všichni jsme negativní, takže mohla proběhnout úvodní schůzka s Austrainingem, kde jsme se dozvěděli podrobnosti k tomu, co nás čeká, kdo kde pracuje atd.

Odpoledne jsem opět vyrazili do města, tentokrát do Prátru.

Prátr

Den třetí – út 15. 3. 2022

Postupně se všichni dostali na svá pracoviště, kde se seznámili s novými šéfy a kolegy a pustili se do práce. Bohužel ne všichni mají práci ve svém oboru. Kadeřníci se střídají, dvě masérky pracují v lázních, ale pro ostatní zatím není práce, a tak chodí do partnerské IT firmy a učí se s novými programy na počítači.

Den čtvrtý – st 16. 3. 2022

Za dveřmi nás opět čekají termoboxy s jídlem na celý den. Po snídani se studenti rozešli na svá pracoviště a paní Tymráková s dvěma kadeřníky, kteří mají zrovna volno, vyrazili za Adélou, která je v kadeřnictví v centru Vídně na návštěvu. Holky okoukly vybavení i nabídku přípravků a paní učitelka si nechala umýt a vyfoukat vlasy. Pro tři maséry se snažíme domluvit práci v oboru.

Den pátý – čt 17. 3. 2022

Eliška s Kristýnou makají celý den v městských lázních. Víťa, Dan a Anička jsou v kanceláři, Adéla ve svém kadeřnictví. Zbylí kadeřníci mají dnes výměnu, takže Nikol s Kristýnou nástup do práce a Peťa s Klárkou hurá do Sisi muzea zjistit něco o životě císařovny s nejdelšími vlasy. No a paní Tymráková na drátě v kontaktu s lidmi z AusTrainingu se snaží vyřešit práci pro maséry.

Den šestý – pá 18. 3. 2022

Maséři dostali lehátko. Nakoupili jsme oleje, od příštího týdne už budou masírovat i zbylí maséři. Protože nikoho nenapadlo, že bychom si mohli zajít na bazén, tak nikdo neměl plavky a sháněli jsme po celé Vídni nějaké za rozumnou cenu. Díky tomu jsme se dostali i do částí Vídně, kam bychom jinak asi nezavítali 🙂 No v podvečer jsme pak navštívili naše dvě masérky Elišku a Kristýnu v městských lázních.

Jörgerbad

Den sedmý – so 19. 3. 2022

A protože kadeřnictví a masáže mají ve Vídni v pondělí zavřeno, tak někteří museli do práce i sobotu. Ti šťastnější, kteří měli volno, využili krásného počasí a vyrazili do města, třeba na výstavu do Belvedéru.

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU