Podzimní Flora Olomouc byla cílem výletu kuchařů. Letošní rok 2021 byl OSN vyhlášen jako Mezinárodní rok ovoce a zeleniny. Součástí podzimní výstavy byl také festival gastronomie a nápojů Olima, kterou pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Severní Morava a Slezsko a Moravská střední škola Olomouc.

Výstava byla zaměřena na význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby pěstování.

Prezentovali se čeští a moravští producenti ovoce a zeleniny.

Studenti mohli zhlédnout zeleninu i ovoce různých odrůd, a to i starých odrůd ovoce.

Velmi zajímavá byla pódiová soutěž kuchařů, kde mohli studenti zhlédnout přípravu pokrmů před spoustou diváků. Úkol bylo připravit 4 porce moderního teplého pokrmu s přílohami v časovém limitu 45 minut. Základní surovinou byla vepřová kotleta. Váha masa nesměla přesáhnout 600 g. Soutěžící musel v časovém limitu připravit a prezentovat 2 druhy tepelné úpravy (příklad: pečení, smažení, vaření v páře). Naši studenti využili možnost vyfotit se s porotci této soutěže.

Výstavu obohatila prezentace středních odborných škol Olomouckého kraje a to např. oboru zemědělského, lesnického, strojírenského, řezbářského, gastronomického, zahradnického. Zajímavá byla i expozice podzimních hub a prezentace včelích produktů

Součástí podzimní výstavy byla i bohatá nabídka výpěstků, domácích potřeb, řada tradičních i netradičních pochoutek. Ochutnat i zakoupit jsme mohli regionální potraviny.

Studenti hodnotili tuto akci velmi dobře. Ovoce, zelenina, med, houby, regionální potraviny to vše jsou suroviny které kuchař potřebuje ke své práci .

fotky v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU