foto v galerii

neděle 19. 1. 2023

V dopoledních hodinách nás vyzvedl autobus maďarského dopravce s erasmáckou skupinou z Teplic, která pak z Vídně pokračovala do Budapešti. Počasí bylo fajn a cesta rychle ubíhala. Ve Vídni nás vysadili u našeho ubytování. Jimmy’s apartments je nově zrekonstruované ubytování, takže nás čekaly krásně upravené a vybavené bytečky. Pokoje byly připravené až od tří hodin, a tak jsme si kufry uložili do sklepa a s průvodkyní z Austrainingu se jeli podívat, kam budeme chodit pro snídaně a kam na večeři. Po ubytování a odpočinku nám k večeři doručili výbornou pizzu. Zahráli jsme si deskové hry a šli na kutě.

pondělí 20. 1. 2023

Ráno nás čekala dobrá snídaně v podobě sýrových chlebíčků a pak už welcome meeting se zástupci Austrainingu. Schůzka probíhala v angličtině, řekli jsme si vše důležité nejen k ubytování, ale hlavně k práci, která naše žáky čeká. Po schůzce se maséři vydali do práce. Kadeřníci měli dnes ještě volno, protože kadeřnictví jsou ve Vídni v pondělí zavřená, ale zato pak pracují v sobotu. Po obědě jsme se vydali poznávat Vídeň a kde jinde začít než v Pratru, nejznámějším zábavním parku v Evropě. Užili jsme si zábavu na adrenalinových atrakcích a pak se vydali do centra ke Štěpánskému dómu za poznáváním historie.

úterý 21. 3. 2023

Kadeřníky a holky masérky dnes čekalo seznámení s jednotlivými pracovišti a jejich tutory (něco jako mistr na praxi 🙂 ) Ráno si je na ubytování vždy vyzvedl někdo z Austrainingu, ukázal jim cestu, seznámil je s novými šéfy a hurá do práce. Kluci maséři, kteří pracují pro vídeňské baseballisty, už měli z předchozího dne rozpis služeb a jsou zcela samostatnou jednotkou.

středa 22. 3. 2023

Práce ve službách mívá své výhody i nevýhody. Jednou z výhod je, že pracovní doba většinou začíná později a ráno člověk nemusí brzy vstávat. Je ale i trochu nevýhoda, protože se kvůli tomu končí později. A protože každý má pracovní dobu jinou a často jezdí do práce přes celé město, ne vždy se sejdeme na společnou večeři, kterou pro nás připravují v restauraci Gasthaus Krapf. Ještěže to těm, kteří to nestihnou, můžeme vzít do krabiček s sebou.

čtvrtek 23. 3. 2023

Jako správní tovaryši, kteří se vydali do světa na zkušenou, jsme se nejdříve v salónech museli rozkoukat a začít pracovat od píky s těmi nejjednoduššími pracemi, jako je úklid, umývání náčiní apod. Postupně si ale získáváme důvěru našich tutorů, dostáváme se k zodpovědnějším úkolům a můžeme ukázat, co umíme!

pátek 24. 4. 2023

Je konec pracovního týdne a lidi mají čas i na sebe. Na masážích i v kadeřnictvích je víc klientů než v jiné dny a my máme plné ruce práce.

sobota 25. 3. 2023

Sobota je sice pracovní den, ale většina studentů končí trochu dřív, a tak spolu stihneme navštívit i nějaká muzea. Kluci maséři se rozhodli pro přírodovědné a ostatní zamířili do Hofburgu na výstavu o císařovně Sisi, která proslula svou krásou, péčí o vlasy (měla je až po zem a nechávala si je česat až tři hodiny denně) a své tělo (cvičení, diety).

neděle 26. 3. 2023

Dnes sice není pracovní den, ale to neznamená, že máme úplné volno. Austraining pro nás připravil zajímavý kulturní program. Za relativně pěkného jarního dne jsme průvodcem Aronem absolvovali poznávací okruh po nejvýznamnějších vídeňských památkách, dozvěděli jsme se něco o historii Vídně a Rakouska a připomněli si, že velký kus historie máme společný. Cestu za poznáním jsme zakončili návštěvou Kunsthistorického muzea, kde jsme mohli vidět památky z dob antických, obrazy nejslavnějších evropských malířů (Lucas Cranach, Rembrant van Rijn, Petr Paul Rubens, Vermeer van Delft) i současné umění (Georg Baselitz).

autor textu: Mgr. Lenka Tymráková

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU