Skoro 40 kadeřníků z naší školy se v rámci projektu OKAP zúčastnilo v úterý 13. 6.. exkurze do firmy KAMAK cosmetics s.r.o. v Ostravě. V prodejně KAMAKU nás srdečně uvítali, představili prodejnu a seznámili nás s produkty různých značek a vybavením pro kadeřnické salony. Tento velkoobchod je plný kosmetiky nejen vlasové, ale i přípravků pro péči o tělo, což se nám jako kadeřníkům hodí, neboť na některých provozovnách se nabízejí menší kosmetické úkony, jako je například formovaní a barvení obočí.

Ukázali jsme si složením jednotlivých výrobků, jejich učiné látky a využití v praxi. Názorně jsme porovnávali rozdíl v produktech různých značek na jednotlivých typech vlasů.  Žáci byli velmi spokojeni. Každý měl možnost detailně zjistit informace, které je k jednotlivým produktům zajímaly.

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU