FOTKY V GALERII – Kadeřníci a maséři ve Vídni Erasmus+

Pokračování deníku z mobility Erasmus+

První týden utekl jako voda, vše pro nás bylo nové a učili jsme se sžívat s prostředím, které není tak moc odlišné od Česka, ale drobné rozdíly zde přeci jen jsou, i s lidmi kolem nás. Ve Vídni také stále platí přísnější proticovidová opatření než u nás v Česku (respirátory ve všech veřejných prostorách, dezinfekce na každém kroku, testování, apod.)

Den osmý – ne 20. 3. 2022

Sluníčko svítilo a nás čekal den v Schönbrunnu. Dopoledne jsme byli v schönbrunnské ZOO, kde chovají spoustu vzácných zvířat. Nejvíce nás nadchl mořský a tropický pavilón. Byla nám ale trochu zima, protože foukal strašně studený vítr a my vyrazili jen docela nalehko. Odpoledne jsme si prošli jednu z expozic zámku Schönbrunn a dozvěděli se zajímavosti z císařského dvora z dob Marie Terezie a Františka Josefa I.

Schönbrunn

Den devátý – po 21. 3. 2022

Maséři Víťa, Dan a Anička se dočkali. Podařilo se zajistit jim masérské vybavení, a tak vyrazili do firmy House of Bandits udělat jim wellness den. Po práci jsme vyrazili pod vedením paní učitelky Tymrákové na okružní cestu po vídeňských památkách s výkladem k historii a uměleckým slohům.

Belvedér

Den desátý – út 22. 3. 2022

Kadeřníci jsou v práci. Maséři byli včera na PCR test, aby dnes mohli absolvovat exkurzi do wellnescentra. „Masérský salón“ se otevřel i na ubytovně, kde se maséři domluvili se studenty ze SPŠ Zlín, kteří jsou na stejné ubytovně s námi, že jim dopřejí relax v podobě masáže. Krásné počasí nás láká na procházky po městě.

Paní učitelka Tymráková u Hundertwasserhausu

Den jedenáctý – st 23. 3. 2022

Dny ve Vídni začínají mít stejný řád. Snídaně, práce, oběd, procházka (třeba ke Gloriettě v OBROVSKÝCH schönbrunnských zahradách), večeře, zábava.

Den dvanáctý – čt 24. 3. 2022

Snídaně, práce, oběd, procházka, večeře, zábava. Na rozloučenou ještě jednou absolvovat PCR test. Večery u deskových her (Minecraft, Activity, Dixit) plné smíchu nám prodloužily životy o hezkých pár hodin.

Den třináctý – pá 25. 3. 2022

Last day at the job. Nakupování dárečků. Finally meeting.

Den čtrnáctý – so 26. 3. 2022

Jedeme domů!

Auf wiedersehen in Wien!

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU