Také do Moravskoslezského kraje zavítal Protidrogový vlak (https://www.revolutiontrain.cz/). Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám.

Skupina 17 žáků z Domova mládeže se spolu s vychovatelkou vydali z Oder do Studénky, kde na místním nádraží má projekt jednu ze svých zastávek, a absolvovali unikátní zážitkový program zaměřený na prevenci užívání drog.

Prohlídka vlaku byla zahájená promítnutím úvodní části filmu. Pak žáci postupně vcházeli do jednotlivých vagónů, kde nejprve shlédli pokračování filmu a poslechli si výklad průvodkyně. Interiéry vlaku byly zařízeny dle skutečných příběhů lidí. Během prohlídky žáci vyplňovali dotazníkové formuláře, které navazovaly na příběh promítaného filmu.

Autentičnost celého projektu na všechny zúčastněné silně zapůsobila.

fotky v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU