Ve čtvrtek 25. ledna proběhlo školní kolo již tradiční soutěže Automechanik junior, která je určená pro žáky 3. ročníku oboru Automechanik. Soutěž probíhala na dílnách odborného výcviku Vítkov-Podhradí. Účastníci absolvovali celkem tři soutěžní kola. První soutěžní kolo proběhlo formou testu na PC, kde žáci dostali za úkol vyřešit otázky ze všech oblastí týkajících se konstrukce automobilů. Druhé soutěžní kolo pak bylo umístěno do prostorů dílen a skládalo se z 8 úkolů, kdy žáci museli vyřešit praktické situace, které nastanou v běžném provozu autodílny. Třetí kolo školní soutěže proběhlo v učebně, kde bylo také nachystáno 8 stanovišť, tentokrát ale byly úkoly poznávací. Žáci měli poznat díly vozidel a přiřadit jim správné názvy z předpřipravených seznamů. Po ukončení závěrečného kola byly spočítány celkové výsledky za všechny kola soutěže a proběhlo vyhodnocení. Pro žáky byly připraveny hodnotné ceny od sponzora soutěže firmy Rall, které žákům udělaly velkou radost a určitě je využijí v budoucnu pro svou praxi automechanika. Soutěž bude dále pokračovat krajským kolem, které tento rok proběhne v Jablunkově.

Výsledky soutěže: 1. místo: Tomáš Macura, 2. místo: Denis Tomečka, 3. místo: Vincent Mašín, 4. místo: Pavel Sivák, 5. místo: Zbyněk Vitásek.

Více fotografií najdete zde

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU