Dne 11. prosince 2020, dalo by se říci jako vánoční dárek, předala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech, respektive prodala za jednu korunu, naší škole automobil Hyundai model i30, jenž poslouží k výuce budoucích automechaniků. Předání se uskutečnilo v prostorách odloučeného pracoviště odborného výcviku automechaniků ve Vítkově-Podhradí, kde toto kompletní, plně funkční a dokonale vybavené auto bude sloužit jako učební pomůcka.  Budoucí automechanici se na něm seznámí se všemi technickými funkcemi motoru, převodovky, elektronických systémů apod.

Darování aut školám patří již tradičně mezi aktivity společnosti Hyundai, čímž firma prokazuje podporu resortu odborného školství v Moravskoslezském kraji. Škola tak získala jistý technologický náskok, který jí pomůže zkvalitnit přípravu žáků oboru Mechanik opravář motorových vozidel, kteří tak budou moci pracovat s moderním vybavením. Studenti tímto způsobem získávají nové zkušenosti a poznatky, jež jim pomohou realizovat se na trhu práce a získat lukrativní zaměstnání.

Mgr. Jana Kellnerová

ředitelka školy

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU