AMA1

V úterý 25. 7. 2019 se přídy AMA1 a K2 vydali pod vedením paní učeitlek Tymrákové a Homolové do Veřovic a odtud pěšky na vrchol Velkého Javorníku. Počasí turistům přálo, ale řada studentů měla značné problémy se do kopce kvůli slabé fyzičce vyšplhat. Nakonec to všichni zvládli a čekala je zasloužená odměna v podobě nádherého výhledu a vychlazené kofoly.

Cesta dolů byla trochu zajímavější. Víťa Špaček, který zná Javorník jako své boty, nás vedl po kamzičích stezkách nad prudkými stržemi, nejkratší a nejrychlejší cestou dolů. I přes strašidelné historky o vážných úrazech se naštěstí nikomu nic nestalo a při čekání na autobus do Nového Jičína jsme si konečně vydechli.

Ve středu jsme se pak vydali poznávat, krásy a historii Olomouce. A aby toho na nebohé studenty nebylo moc, cestu za poznáním jsme zakončili v OC Šantovka 🙂

Foto v galerii

MAK2

Na výlet se s paní učitelkou Jelínkovou a Rozkopalovou vydala i třída MAK2. Byli sice od Oder jen, co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky, ale i tak si cestu do Mendelova rodného domu v Hynčicích užili!

Foto v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU