27. 5. 2019

Kalokagathia, neboli antický ideál harmonického rozvoje těla a ducha, Tyršovo „Ve zdravém těle, zdravý duch“ nebo všeobecnější „Sportem ku zdraví“ jsou pro třídy K2 a MAK2 tento týden denním chlebem.

  1. den – pondělí 27. 5.    fotky

Dnes zahájili druháci týdenní sportovní kurz a začali docela zostra kurzem sebeobrany. Jak rány dávat i vykrývat, jak kopnout, ale i uhnout … Při sebeobraně a bojových sportech se člověk zapotí a druhý den pak cítí svaly, o kterých ani nevěděl, že je má. Doufejme, že sportovci přes noc řádně zregenerují, protože v úterý je čeká další zkouška jejich fyzických limitů. Jednotlivé fotky v galerii na školním webu.

2. den – úterý 28. 5.   fotky

I když obloha byla zatažená a déšť proměnlivý, neodradilo to účastníky sportovního kurzu od absolvování další výzvy v podobě zdolání kružberských skal.

3. den – středa 29. 5.    fotky

Plánované sjíždění Moravice druhákům překazilo nepříznivé počasí, ale posilování, saunování a relax v solné jeskyni fulneckého Relaxka bylo jistě plnohodnotnou náhradou.

4. den – čtvrtek 30. 5.    fotky

Dnes druhákům sychravé počasí nevadilo. V teplíčku novojičínského bazénu se pořádně zadýchali při kurzu první pomoci a nejedno tričko pak propotili v nelítostných bitvách v laser aréně v Tebenu.

5. den – pátek 31. 5.   fotky

Konec dobrý, všechno dobré, by si mohli říct studenti tříd K2 a MAK2, kteří dnes za krásného počasí zakončili své týdenní sportovní snažení aktivitami v nedalekém HEIparku. K lukostřelbě někteří přistupovali s vekým respektem, ale bobovou dráhu si užili všichni naplno😲😲😲

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU