Před koncem roku 2018 byla Střediskem volného času Ostrava vyhlášena krajská soutěž. Soutěžilo se v kategoriích fotografie, krátký film, řemeslná tvorba, 3D tisk a 3D pero ve skupinách rozdělených podle věku (1. stupeň, 2. stupeň a střední školy). Se skupinou vybraných dobrovolníků jsme před Vánocemi vyrazili fotit do Ostravy, protože tato moravská metropole byla tématem soutěžních prací. Do soutěže mohly být odeslány tři práce. Z fotek, pro které jste měli možnost hlasovat na facebooku v naší školní soutěži, byly vybrány práce Káji Minarčíkové (ve spolupráci s Klárou Sadílkovou), Sandry Kamenovské a Petry Bačkové.

Ve středu 16. 1. proběhlo v Ostravě vyhlášení výsledků soutěže. PRVNÍ MÍSTO v kategorii fotografie – střední školy získala Karolína Minarčíková za svou fotku Kouř z Dolních Vítkovic. Pro přihlášené účastníky byly připraveny zajímavé workshopy týkající se moderních technologií, propagačních prostředků, ale i tradičních řemesel. Po obědě se účastníci přesunuli do oblasti Dolních Vítkovic, kde pro ně byl připraven další program (exkurze, projekce, ….)

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU