Školy se v květnu pootevřou, někteří žáci ale do lavic znovu usednou až po prázdninách

Vláda se zabývala i možným obnovením výuky ve školách. Ministr školství Robert Plaga oznámil, že se školy do prázdnin v plném rozsahu již neotevřou. Část žáků se ale vrátí. Zprvu to budou studenti posledních ročníků vysokých škol, společně by se nemělo scházet více než pět lidí. Mohly by se ale díky tomu konat státní zkoušky.

Od 11. května se do lavic vrátí také žáci závěrečných ročníků základních a středních škol, aby se připravili na zkoušky. Přijímací zkoušky, maturity či absolutoria by tedy sice měly proběhnout, ale až v červnu. Od 25. května by se mohli do škol vrátit i žáci z prvního stupně základních škol s tím, že by výuka měla probíhat jen v patnáctičlenných skupinách, jejichž složení by se nemělo měnit. V průběhu června se obnoví praktická výuka na středních a vyšších odborných školách, pro ostatní žáky by se před prázdninami měly konat třídnické hodiny.

(zdroj:ct24.ceskatelevize.cz)

 

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU