Pro současné studenty jsou události roku 1989 dávnou historií, kterou znají maximálně z vyprávění rodičů nebo prarodičů, proto jsme pátek před státním svátkem Dne boje za svobodu a demokracii pojali jako krátkou cestu do minulosti.

Žáci i učitelé přišli v národních barvách, v cestě do školy jim bránil policejní kordon, kterým mohli projít jen s květinou. Každému pak byla připnuta na hruď trikolora. Do atmosféry komunistického Československa nás přenesl film Něžné vlny a klíčové události 20. století připomněly prezentace. Studenti potrápili své hlavy při porovnávání totality a demokracie a své znalosti si mohli ověřit v závěrečném kvízu.

Nakonec se celá škola sešla před budovou C, kde paní zástupkyně ve svém projevu připomněla význam Sametové revoluce a spolu s kolegy z pedagogického sboru při písni Modlitba pro Martu zasadila strom svobody.

Tématické dopoledne jsme pak ukončili posledním zazvoněním klíči.

fotky v galerii

Střední škola Odry

Jsme střední škola zaměřená na tzv. službové obory. Pokud tě baví práce s lidmi a máš šikovné ruce, jistě si u nás vybereš. Kreativitu uplatníš jako KADEŘNÍK, cit pro druhé jako MASÉR, pokud jsi spíše technik, bude tě bavit AUTOMECHANIK a pokud jsi v kuchyni jako doma, bude z tebe skvělý KUCHAŘ-ČÍŠNÍK. Teoretický výuka probíhá v Odrách nebo Vítkově, praxe jsou v Kopřivnici, Novém Jičíně, Odrách, Vítkově a Vítkově-Podhradí. Pokud bydlíš dál, nemusíš dojíždět, ale můžeš se ubytovat na Domově mládeže.

EU