fotky v galerii MILÁNO – Erasmus+

12. ZPRÁVA

Posíláme poslední pozdrav z Milána.
Sobota už pracovní nebyla, vlastně jsme jen balili a loučili se s lidmi i prostředím. Podívali jsme se na nejkrásnější místa, vmísili se do davu a vdechovali atmosféru tohoto nezapomenutelného města.
A jako pokaždé i nyní jsme objevili něco nového – protentokrát to byly mrakodrapy a zelené domy. Vyfotili jsme se s novým vozem Tesla, na hlavním náměstí jsme shlédli vystoupení pouličních cvičenců. Večeři jsme měli v bistru. Velmi se těšíme domů, ale určitě nám bude chybět srdečnost a bezprostřednost místních lidí, jejich temperament. Nepocítili jsme aroganci, ale ochotu pomáhat. Děkujeme všem, kteří nám to umožnili, nashledanou v Odrách!

Za všechny zprávy z Milána děkujeme paní učitelce Šárce Rozkopalové.👏👍

11. ZPRÁVA

Další jarní pozdravy z Milána. 🇮🇹🇮🇹🇮🇹
Naše činnost začínala v pátek mimořádně brzy, protože v 0:01 hod jsme s Tondou cestovali taxíkem🚖 z pohotovosti👨‍⚕️, kde mu zašívali sklem pořezaný malíček🖐. Dobří lidé se najdou všude, do nemocnice nás dovezl majitel ubytovny pan Marko a vrátili jsme se po několika hodinách. Nešťastná náhoda!
Ráno proběhlo rozloučení s EVOLVO a následovala cesta do centra města. Vzhledem ke krásnému počasí☀️☀️☀️ byly ulice přeplněné lidmi👧🧒👦👩🧑👨👩‍🦱👨‍🦱👩‍🦰👨👱‍♀️👱‍♂️👩‍🦳👨‍🦳👩‍🦲👨‍🦲👨‍🦰🧓👴👲👳‍♀️👳‍♂️🧕.
Měli jsme se báječně, nicméně čertík opět vystrčil růžky👿👿👿 a odpoledne, při cestě domů, žena ruské národnosti okradla jednu z našich dívek, vzala jí z kabelky peníze💶💶💶. Po prudké hádce byla většina peněz vrácena. Nic dalšího nechybělo. Musíme být neustále ve střehu❗️❗️❗️. Teď odpočíváme a těšíme se na sobotu, poslední den našeho pobytu. Tak nashledanou zítra!

10. ZPRÁVA

Zdraví Svatý Valentýn!❤️❤️❤️
Tento den je opravdu výjimečný. Byli jsme naposledy v práci 🏁🏁🏁a dopsali jsme povinné dokumenty📝📝📝. Loučení se neobešlo bez dojetí😪😪😪 a porozumění, předali jsme drobné dárky🎁, hlavně Štramberské uši👂👂👂. Zachutnaly opravdu všude😋😋😋. Zítra se sejdeme se zástupci EVOLVO, odevzdáme žádané materiály a jsme volní. Maséři, kadeřnice i kosmetičky celý den vzorně spolupracovali, skončili jsme před pár minutami. Počasí je nadále velmi krásné🌤☀️. Vloudil se pouze jeden stínek. Metro bylo tak přeplněné👥👥👥👥👥👥👥👥👥👥, že nás na zastávce uvěznilo a musely jsme se s kosmetičkami posbírat postupně. Přejeme Vám krásný večer!

9. ZPRÁVA

Je večer, jsme všichni doma a v pořádku. Na pracovištích jsme dnes doplňovali společnou fotodokumentaci📷📷, naše zdejší působení se totiž nezadržitelně chýlí ke konci 🏁 a plníme poslední úkoly z EVOLVA. Paní učitelka v práci navštívila kosmetičky. Maséři se odpoledne za značného úsilí pokusili kompletovat kolekci fotografií a zítra vzhůru na poslední povinná lejstra📝📝📝. Kadeřnice pracují i na sobě navzájem, ovšem tak usilovně, že se zřejmě vrátí bez vlasů. V této věci je Anežka nejpokročilejší.
Ani nevíme jak, ale brzy budeme jen vzpomínat. Pátek a sobotu hodláme dokonale vyplnit. Doufáme, že nám to krásné počasí vydrží až do konce pobytu a nebe bez mráčku přetrvá i ve vztazích mezi námi. Těšíme se domů!!!!

8. ZPRÁVA

Posíláme pozdravy ze stále vysluněného Milána☀️. Počasí i nálada skvělá😃😃😃, zdravotní stav všech dobrý💪❤️.
Nejprve se musíme vrátit k včerejšku. Už v noci kosmetičky začaly s oslavou narozenin🥳🥳🥳. Svou radost dvě z nich završily později malinkým tetováním. Bolest snášely snadno, tatér byl mladý, laškovný a pohledný, to se pak zvládá všechno.
Dnešek probíhal ve znamení pracovních povinností. Nejvíce vděku za svou činnost zažívají maséři👐👐, stáří lidé z domova důchodců si s nimi italsky povídají rádi, odpověď není důležitá. Všechna děvčata jsou bella😍😍😍.
Paní učitelka šla hledat akvárium🐠🐟🐡🦀🐙, kde měl být vstup zdarma, ale nakonec z toho bylo 5€, tak se vydala pro vylepšení nálady na Via Napoleone. Jedná se o zdejší nejluxusnější ulici, kde najdete obchody světových módních firem🧥🥼👚👕👖👔👗👠👟👜. Dokládáme fotografiemi, které si laskavě pro lepší představu zvětšete, zejména tenisky od Valentyna zdobené labutěnkou nesmí vaší pozornosti uniknout (viz www.instagram.com/p/BtyZ_qAFJQ-/) Večer už nikam nepůjdeme, píšeme domů, díváme se na filmy. Pro dnešek končíme, dobrou noc, a ať se všem o těch teniskách zdá!

7. ZPRÁVA

Je pondělí a s ním jsme vstoupili do druhé poloviny našeho působeni v Miláně. Počasí je opět krásné a teplé, ale fouká silný vítr🌬💨🌬. Kosmetičky si užívaly volna a vydaly se nakupovat dárky pro své blízké. Ostatní odjeli do práce. Spíše chtěli odjet, ale selhala vlaková doprava🚃🚄🚅🚈🚂🚆🚊🚉. Maséři propadli panice😱😲🙀, měli strach, že se opozdí, a tak omylem vlezli do vlaku, který jel neznámo kam. Když vystoupili, Anežka pronesla – Nevím, kde jsme, ale je tu krásně.
Důkazem je fotografie se zasněženými štíty Alp v pozadí🗻🗻🗻. I takové věci se zde odehrávají. Stále nás udivuje velké množství bezdomovců, pro běžence je těžké si najít nějakou práci, smutný pohled. Večer chceme prožit klidně, totéž přejeme i vám.

6. ZPRÁVA

Dobrýýýý večer, ČESKO!
Hlásíme se z Milána a zdravíme všechny, kteří jsou daleko od nás a přeci blízcí. Konečně víkend!!! Jen kosmeticky musely ještě v sobotu do práce. V pátek večer jsme se ještě jednou poradily, jak si vést na pracovištích, a vypadá to, že se všechno uklidnilo. Ostatní, tedy maséři a kadeřnice, si užívali krásného dne. Prošli jsme hlavní turistické trasy, navštívili Duomo, nejkrásnější katedrálu zdobenou různými mramory a více než dvěma tisíci soch. Nebyli bychom to ani my, aby se do této pohody nevloudila chybička. Jedné z nás v okamžiku nepozornosti zmizela peněženka s doklady a penězi. Ve spolupráci s agenturou a místními karabiniery jsme zajistily všechno potřebné, jen peníze jsou na sekeru. Musíme si dávat velký pozor. Večer někam vyrazíme. Dnes bylo všude obrovské množství lidí. Každý se chce bavit a my jsme na tom stejně! Tedy vzhůru za zábavou! 🎉

Nedělní pozdrav z mlhavého a nevlídného Milána. Především, dnes jsme si trochu pospali. Po snídani jsme odcestovali metrem i vlakem na prohlídku Castelli Sforzesco. Jedná se o monumentální komplex propojených objektů s expozicemi hudebních nástrojů, keramikou a uměleckými předměty, obrazy i nábytkem. Dost to unaví, taky jsme prochladli🌬🌬. Všude hodně studentů nám podobným. Nakoupili jsme něco dárků 🎁🎁🎁 a uprchli do tepla našeho současného domova. Odpočinuli jsme si, připravili se na další pracovní týden. V naší ubytovně přibyli noví spolubydlící – studenti z Maďarska. To je pro dnešek všechno, posíláme srdečné pozdravy vám všem.

5. ZPRÁVA

V pátek jsme vstali do krásného dne, žáci se odebrali na svá pracovní místa a paní Rozkopalová obcházela zajímavá místa, která chceme o víkendu poznat. Musíme pečlivě vybírat, peníze nejsou nazbyt. Odpoledne jsme vyplňovali povinnou administrativu pro EVOLVO, v pondělí se musí odevzdat a není toho málo. Večer jsme trochu debatovali o tom, jaká byla naše očekávání a jaká je skutečnost. Zjišťujeme, že ne vždy se požadavky místních salonů shodují s obsahem našeho učebního plánu. Někdy se to všechno skloubit dá, ale někdy ne. Ta jazyková bariéra👅👅👅!! Italský personál angličtinu láme, jak se dá, a my jakbysmet.

Teď o něčem jiném. Na ulicích máme možnost vidět spoustu žebráků, používají různé finty, jak z lidí vytáhnout peníze💶. Vedle nich zase na mnoha místech vystupují pouliční hudebníci 🎷🎸🎻nebo malíři🤹‍♂️🎭🎨, promenádují se holubi🐦🐦🐦. Musíte neustále dávat pozor❗️

4. ZPRÁVA

Hlásíme se z MILÁNA 🇮🇹🇮🇹🇮🇹
Dnešní cesta do zaměstnání začala nečekanou událostí. Žlutá trasa metra byla zastavena, musely jsme improvizovat autobusovou dopravou🚌. Na správný směr nás naváděli mobilem📱 anglicky z agentury. Nakonec se kosmetičky do práce dostavily, i když se zpožděním.🕖 Ostatní nastoupili bez problémů. Všude už panují docela přátelské vztahy a naši žáci postupně dostávají těžší úkoly✂️✂️✂️. Není nouze o pochvaly od zákazníků.👏👏👏Držte nám palce, ať to vydrží.
V ubytovně se zavedl režim, jídlo nám začíná připadat trochu stejné. Počasí se zhoršilo, je sychravo, zataženo☁️☁️☁️💨, ale neprší. Prohlídku centra si necháváme na sobotu a neděli. Kolem našich děvčat už krouží chlapci. Zatím všichni zdrávi. Oslavili jsme Veroniky🥳🥳🥳. Zdravíme domov!

3. ZPRÁVA

V Miláně bylo dnes opět velice krásné počasí☀️☀️☀️, které jsme ale moc nevyužili, protože všichni jsou už v plném pracovním nasazení 💇‍♀️💇‍♂️💆‍♀️💆‍♂️na krásných moderních pracovištích. Těžko si zvykáme na dlouhé dojíždění🚇🚇 na provozovny, minimálně hodina tam a zase nazpátek, několik přestupů a tlačenice lidí. Člověk vidí opravdu všechno. Neuvěřitelná směsice ras🐶🐱🐭🐹🐰🦊🐻🐼, jak se blížíte k periferií, tak cizinců přibývá. Italové jsou k nám vlídní, pomáhají. Projevuje se na nás únava, ale jsme zdraví. Neuvěřitelné je panorama Alp🌄. Prohlídky města a památek budou až o víkendu, to se z nás stanou praví turisté. Někteří už vzpomínají na domov, zdravíme všechny ve škole.

2. ZPRÁVA

Zdravíme ze stále vysluněného ☀️Milána. Nebe je čisté jako sklo, ráno chlad a ve dne tepleji. Dnes nově zahájily svou pracovní zkušenost kosmetičky. Mají to velice daleko a jsou rozdělené na dvě pracoviště. Provozovny mají moderní vzhled.
Maséři se vrátili dříve, jejich dnešní prací bylo pečovat o staré lidi. Po obědě a odpočinku se vydali v doprovodu paní učitelky na průzkum okolí ubytovny, krásně se prošli a pak ochutnali silnou kávu☕️☕️☕️ v místní kavárně na korzu. Výborná😋😋😋. Dnes už jen odpočinek, máme to zapotřebí.
Jídla máme víc než sníme, pizza🍕, rizoto, těstoviny🍝, snídani sestavujeme z více možností, cereálie, bílý chleba🍞, Nutella, džem, ovocný nápoj a ovoce🍏🍎🍐🍊🍌🍇, atd. Jen si všechno nachystat a zabalit. Nikdo opravdu nehladoví😋.
Taky zde trvají na tom, že se třídí odpad. ♻️♻️♻️
Pouze jedna stinná stránka… Italové jsou drobní a štíhlí, tak máme o čem přemýšlet. 🤔🤔🤔

  1. ZPRÁVA

Krásný slunečný den přejeme z Milána.
Dlouhou cestu nám zpestřila společnost maďarských studentů, které jsme po cestě přibrali do autobusu, a hlavně Tonda, který se ukázal jako rozený showman. Ubytování je útulné. Už se těšíme, co nám přinesou další dny.

 

 

Naše škola, to je:úspěchodborná úroveňefektivita

Back to top